o nás 

Zapsaný spolek Rodinný klub SETKÁVÁNÍ jsme založily na podzim roku 2009. Jsme skupina několika maminek s malými dětmi, které spojuje zájem o waldorfskou pedagogiku a zdravý životní styl. Několik let jsme se scházely a vytvářely program pro naše děti i děti dalších spřátelených maminek. Protože zájem začal být větší, než byly naše možnosti, rozhodly jsme se, že založíme občanské sdružení a rozšíříme nabídku našich aktivit.

 

Naše občanské sdružení chce pomocí svých programů nabídnout:

– vytvoření veřejného prostoru, kde se mohou setkávat především rodiče a jejich děti, ale i příslušníci ostatních generací,
– pravidelnou možnost setkávání maminek (i tatínků) na rodičovské dovolené v příjemném prostředí a přátelské atmosféře,
– bezpečný prostor pro vzájemnou inspiraci, podporu, spolupráci a předávání zkušeností,
– kvalitní program pro děti i dospělé inspirovaný waldorfskou pedagogikou,
– předávání poznatků o harmonickém rozvoji dětí i celé rodiny a informování o zdravém životním stylu,
– děti obohatit o nové kamarády, vztahy a zkušenosti, větším dětem postupné zvykání si na dětský kolektiv, nabídnout jim přátelské a inspirativní prostředí vzájemné důvěry.

Každá aktivita má svůj pravidelný denní rytmus. Programy jsou tvořeny v rytmu ročních období a tradičních svátků. Od pondělí do čtvrtka nabízíme dopolední program pro děti bez rodičů ve věku od 3 do 7 let. V pátečním dopoledním programu pro maminky a děti KLUBÍČKO je poskytnutý prostor i pro iniciativu maminek, které se mohou dobrovolně zapojit do různých částí programu (například připravit výtvarné činnosti, zahrát pohádku i uvařit pro všechny společný oběd). V tom případě potom neplatí vstupné.