aktuality

15.12.2017 Klubíčko není

Milí rodičové a děti, Klubíčko tento týden nebude z důvodu příprav prostoru Obce křesťanů na Adventní jarmark, který proběhne v sobotu 16.12. Těšíme se na Vás příští týden 22.12. na Klubíčku nebo právě v sobotu na Jarmarku, na který jsme nachystali pro děti tvořivou dílnu.

 

ADVENTNÍ JARMARK v sobotu 16.12.2017

Zveme vás na krásný jarmark s domácím občerstvením, adventním kulturním programem, dílničkou pro děti a stánky s ručními a bio výrobky.Více najdete zde http://gja.cz/.


 

17.11.2017 Klubíčko není

Milé maminky, tatínkové a děti, o státním svátku Klubíčko neproběhne, ale těšíme se na Vás příští pátek 24.11.2017.

 


Klubíčko bude též 27.10.2017

Milé maminky, tatínkové a děti, těšíme se na Vás i tento pátek v Klubíčku.

 


Seminář Vývoj já u malých dětí

KRUH mateřských center s waldorfskou pedagogikou a WMŠ www.ikruh.cz zve na celodenní seminář pro vychovatele malých dětí Vývoj já u malých dětí v sobotu 4.11.2017 od 9.00 do 16.30 hodin ve Waldorfské mateřské škole v Dusíkově ulici v Praze 6 – Petřiny. Přednáší Carla Meertens z Holandska. Přednášky jsou paralelně překládané do češtiny M.Haškovou. Kurzovné 280 Kč se platí na místě. Zahrnuje polední polévku s pečivem. Nezahrnuje různé ceny materiálu pro uměleckou tvorbu. Příspěvek z vaší kuchyně ke společnému bezplatnému občerstvení bude vítán. Vezměte si vlastní přezůvky. Nezajišťujeme hlídání ani program pro děti. Prosíme členky KRUHU, aby počítaly s polední schůzkou !! Přihlašujte se, prosím předem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .Klubíčko začína 20.10.2017

Milé maminky a tatinkove,

Tešíme se, že Vám znovu otevřeme dveře klubíčka, místa setkávání pro maminky s dětmi, a to každý pátek od 9.30 do 13.00. Tyto setkávání se nesu v duchu waldorfkeho rytmu pro malé děti : kruh s říkadlami a písničkami, tvoření s přírodninami, hraná pohádka a nakonec vyborný společný oběd. Prosím hlaste se nejpozději do čtvrtka (do 15.00 hod), a to mamince Daniele Jirikove na cislo 777860202.

 

Podzimní Rej věcí

Milí přátelé,

opět Vás i s dětmi zveme na tradiční Rej věcí, který uspořádáme v pátek 6.10. od 10 do 16 hod. Najdete zde věci pro děti i dospělé, potřeby do domácnosti, knihy, hračky, oblečení apod., vše v dobrém stavu a za ceny do 80,-. Na prodej budou i výrobky rodičů ze Včeličky. Během dne bude připravené občerstvení, v poledne polévka. Výtěžek akce použijeme na podporu rodinného centra Setkávání a Obce Křesťanů. Bazárek se koná v prostorách Obce křesťanů v přízemí.

Pokud nám chcete darovat věci do Reje, děkujeme! Je to možné nejlépe v týdnu 2. - 5.10. přímo do Obce pod okno na chodbě za hlavním vchodem, prosíme označené Rej věcí.

Více Jana Švejdová, tel. 739 747 808.

 

Milí Přátelé

Zveme Vás na přednášku a seminář pro rodiče a vychovatele malých dětí, ze které si odnesete cenné rady a informace o zmyslech předškolních dětí. Seminář Péče o smysly malého dítěte pořádá Waldorfská mateřská školka na Jarově v Praze ve spolupráci s Asociaci Waldorfských Mateřských škol v pátek a sobotu 13. a 14. října (v pátek 18.30 - 21.00- Rodičovský večer; v sobotu 8.00 - 19.30 - Pedagogicka práce a cvičení čtyř fyzických zmyslu dle Rudolfa Steinera). Přednáší dlouholetá lektorka a waldorfská učitelka z Freiburgu Gisela Braune. Kurzovné 250 za pátečný večer , 700-1000 za celý seminář. Přihlášky emailem: Madlen Šílová -  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Klubíkový kloboukový výlet do Ostré

V patek 2. června pořádáme na konec školního roku již tradiční výlet s piknikem do zahrad společnosti Botanicus v Ostré. Nezbytné poznávací znamení je krásný KLOBOUK (pan průvodčí je informován, že dámy v klobouku patří k nám a cestují na společnou jízdenku.) Cesta vláčkem je velmi příjemná, trvá pouhých 42, příp. 44 min. z Masarykova nádr. přímo do Ostré. Vlak ráno odjíždí v 9:51 z Mas.nádraží, (další jede za hodinu: pro ty, co ho nestihnou).

Kdo by chtěl cestovat na společnou jízdenku (Mas. n.– Ostra), nechť prosím přijde v 9:30–9:35 k tabuli s odjezdy vlaků přímo v hale u kolejí, jízdenku koupíme na místě v 9:40. Všichni, kdo přijdou později, nechť si koupí jízdenku vlastní. Vlak jede do Kolína přes Čelákovice, Lysou n. L. Čas na nádraží je možno využít k zakoupení dobrot na piknik v prodejně zdravé výživy přímo v hale. Je tu též stánek s ovocem – zeleninou a pekárna.

Ostrá (příjezd v 10:36) je zastávka ve vesnici, odtud se k zahradám dostanete po asfaltové silnici od zastávky rovně a na křižovatce u restaurace s hlavní silnicí do leva. Může to být asi 1 km, vhodné pro neterénní kočárky a koloběžky.

Abychom mohli využít výraznou slevu na vstupném do zahrad, prosím, abychom se sešli u pokladny u vstupu do areálu v 11:45 h. Je to dostatečný čas pro přesun z obou zastávek, budete-li u pokladny dříve, navštivte obchůdek Botanicus.

Hned za pokladnou začíná středověké městečko s mnoha lákadly, my projdeme jeho polovinu a po mostě směrem vlevo se vydáme do zahrad. Půjdeme stále rovně až k bludišti, kde se rozložíme k polednímu pikniku (vítané jsou deky, domácí chleby, buchty, pomazánky, ovoce, zelenina). Většinou někdo s malými dětmi na tomto místě zůstával a bylo možné nechat si tu všechny věci a městečko s jeho tvořivými dílnami si projít nalehko. Uvidíme, jak to bude letos. Přátelské doporučení: nedaleko bludiště jsou úly, může se hodit něco na včelí bodnutí. Určitě využijete též fotoaparát.

Bude-li krásné počasí, můžeme se odpoledne vypravit k rybníku s hezkou písečnou pláží, který sousedí s areálem (cca 10min od pokladny) a vykoupat se. Využijete opalovací krém, kruh a třeba i bábovky na písek či konvičku na vodu.

Cesta zpátky je individuální, vlaky jezdí po hodině ve 14:20, 15:20, 16:20...etc. z Ostré. Na Mas. n. přijíždějí vždy v celou hodinu a 1 min. Tradičně jsme jezdívali zpátky v 17:20 a byli v 18:01 v Praze, nebo i ještě o jeden vlak později.

Pro informaci se můžete podívat na stránky www.botanicus.cz

Vaše účast na našem programu je pouze dobrovolná, smyslem výletu je krásně strávený den ať už ve společnosti či individuálně, a možnost ušetřit na jízdném i vstupném (proto sraz na nádraží a u pokladny). Chcete-li, vezměte s sebou kamarády.

Těší se a otázky ráda zodpoví Maja Ondicova 774851443

 

 

SCHŮZKA PRO NOVÉ ZÁJEMCE DO VČELIČKY

Milí rodiče,

v úterý 30.5. od 13,15 se bude konat schůzka pro nové zájemce do Včeličky, dopoledního programu bez rodičů. Schůzka se koná v prostorách Včeličky/Klubíčka (v budově Obce Křesťanů, Na Špejcharu 3, Praha 7, v blízkosti metra Hradčanská). Přijít může s dětmi i bez dětí. V případě potřeby volejte Milenu Ryznerovou, tel. 607 641 513. Těšíme se na Vás.

 

 

JARNÍ REJ VĚCÍ


 

Milí přátelé,

opět Vás i s dětmi zveme na tradiční Rej věcí, který uspořádáme v pátek 21.4. od 10 do 16 hod. Najdete zde věci pro děti i dospělé, potřeby do domácnosti, knihy, hračky, oblečení apod., vše v dobrém stavu a za ceny do 80,-. Na prodej budou i výrobky rodičů ze Včeličky a Klubíčka. Během dne bude připravené občerstvení, v poledne polévka. Výtěžek akce použijeme na podporu rodinného centra Setkávání a Obce Křesťanů.Bazárek se koná v prostorách Obce křesťanů v přízemí.

Pokud nám chcete darovat věci do Reje, děkujeme! Je to možné nejlépe v týdnu 18. - 20.4. přímo do Obce pod okno na chodbě za hlavním vchodem, prosíme označené Rej věcí. Více Jana Švejdová, tel. 739 747 808.

 

 

NOVÁ SKŘÍŇ


 

Milí přátelé,

také díky Vám jsme letos pro děti otevřeli herničku v novém - ozdobenou nádhernou dřevěnou skříní. Před rokem jsme pro Vás připravovali Skříňohraní, benefiční akci, jejíž program byl podpořen také městskou částí Praha 7. Z výtěžku z této akce, z několika Rejů Věcí a také za přispění Obce Křesťanů jsme nechali zhotovit takovouto nádhernou a dostatečně prostornou skříň. Skříň se zrodila v dílně pana truhláře Martina Štrose, kterému velice děkujeme. Máme velikou radost, že Vás a Vaše děti můžeme v příjemném krásném prostoru přivítat.

 

 

KLUBÍČKO OD 14.10.2016

Milí přátelé,

těšíme se na setkávání v novém školním roce. První Klubíčko bude v pátek 14.10.

Do Klubíčka se nově přihlašujte Maje Ondičové na tel. 774 851 443.

 

JIŽ JSME PROŽILI

SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD SVĚTEL NA PUŠKINOVĚ NÁMĚSTÍ 

Srdečně Vás zveme na každoroční světýlkový průvod pro děti, i ty nejmenší, na Puškiňáku v úterý 15.11. od 17hod. Vezměte Vaše lucerničky, lampionky, světýlka a svíčky a přijďte se projít, zazpívat a posvítit rytíři Martinovi, aby mohl i letos předat žebrákovi půl svého plášťe pro zahřátí. Pro Vaše zahřátí připraví kavárna Už jsme doma na místě teplé nápoje, ke kterým bude na ochutnání něco martinských rohlíčků. Až uslyšíte jak Puškinovým nám. kdosi troubí slavnostní martinskou píseň, tak vězte, že průvod začíná...

 

 

VÝVOJ VŮLE MALÉHO DÍTĚTE 

Zveme Vás na přednášku a seminář pro rodiče a vychovatele malých dětí, ze které si odnesete rady jak si pomoci, když malé dítě chce něco jiného než my. Seminář pořádá Asociace Waldorfských Mateřských Center KRUH (www.ikruh.cz) v sobotu 5.11.2016 od 9 do 16.30 ve Waldorfské mateřské školce v Dusíkově, Praha 6-Petřiny. Přednáší Carla Meerstens, zkušená učitelka a pečovatelka z Holandska. Přednáška bude překládána do češtiny. Kurzovné 280,- se platí na místě a zahrnuje také polední polévku s pečivem. Případný příspěvek z Vaší kuchyně do společného bezplatného občerstvení bude vítán. Vezměte si přezůvky. Hlídání dětí není zajištěno. Přihlašujte se na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

 

KURZ VÝROBY PRSTOVÝCH LOUTEK


 

Milí přátelé,

s velikou radostí Vás ve čtvrtek 2.6. v 16-19:30hod zveme na tvořivé setkání vedené paní Ženíškovou. Budeme vyrábět prstovou loutku. Kurzu se může zúčastit úplný začátečník, který například neumí plést, i pokročilí tvůrci. Cena kurzu je 100,- a cena za materiál 80,-. Děti je, dle vlastního uvážení, možné vzít s sebou, bude pro ně otevřená hernička i pískoviště; školní děti si mohou zvládnout loutku vyrobit sami. Více o Haně Ženíškové najdete na www.ovcipanenky.cz. Blížší info o kurzu Jana Švejdová, tel. 739 747 808.

 

SKŘÍŇOHRANÍ

 

Milí přátelé

v pátek 23.10. Vás zveme na velkolepou událost, totiž celý den s krásným programem pro rodiny s dětmi v prostorách Obce křesťanů. Otevřeno je od 10-18hod a po celý den se bude konat bazárek - výběrový rej věcí, jarmark ručních výrobků a tvoření pro děti. Dopoledne bude pohádka pro nejmenší a odpoledne bohatý program:

14hod koncert sboru Akademie Sociálního Umění Tabor,

15hod hudební dílna Petra Opavy a

16hod představení divadla Pruhované Panenky s názvem Kuchyňská Skříň.

Na závěr dne Vás pozveme na aukci vybraných ručních výrobků.

Bude pro Vás také připraveno bohaté občerstvení včetně fair a bio produktů. Vstupné je dobrovolné a výtěžek z akce použijeme na novou skříň do prostor rodinného klubu. Skříňohraní vzešlo jako nápad uspořádat benefiční akci za skříň na výtvarné potřeby v herničce. Dvojsříň v tuto chvíli přetéká, nedovírá a je smutně tmavá a tak Vám darujeme bohatý den a Vy nám můžete přispět na novou skříň. Jsme rádi, že se nám podařilo sestavit takový program a budeme se těšit na setkání,

Včelička, Klubíčko a Obec Křesťanů

Plakátek ke stažení.(můžete pozvat přátele)

 

 

KAŠTANOVÝ DEN


Také letos se setkáme na Puškinově náměstí v Dejvicích na tvoření a hrátky s kaštany. Zveme Vás na tvořivý Kaštanový den v úterý 6.9. od 15:00 do 17:00. Děti si budou moci vyzkoušet některou z kaštanových disciplín, budete moci společně vytvořit výrobky z kaštanů a podívat se na kaštanovou pohádku. Kaštanový den je vhodný pro nejmenší děti i předškoláky. Zde najdete plakátek k tisku a šíření. Těšíme se na setkání v úterý odpoledne.

 

 

KURZ MOKRÉHO PLSTĚNÍ


Srdečně Vás zveme na mimořádný jednorázový kurz mokrého plstění s Eliškou Svobodovou, který se bude konat v sobotu 15.3.2014 od 10 do 15 hod. Cena kurzu je 380,- a zahrunuje materiál a kurzovné. Na kurz je třeba se předem přihlásit a uhradit zálohu 150,- za materiál (podrobnosti najdete v letáku). Vezměte si svačinu s sebou, v prostorách je k dispozici vybavená kuchyňka s jídelnou. Kontakt pro objednání a bližší informace: Petra Vondrušková, tel.720 393 949 nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Zde je leták.

 

 

Tento rok probíhají

VČELIČKA – od září 2016

KLUBÍČKOkaždý pátek od 14. října 2015

VÝLETNÍČEK - každou středu 13-16hod